REKLAMA
Znaleziono 2389 wyników
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]
Tyski HUB powstanie przy ul. Piłsudskiego, w środkowej, niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych, pomiędzy Mediateką a Halą Sportową. Miejsce będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią i „zielonymi” technologiami. Gotowy jest projekt obiektu. Miasto zgłosiło także wniosek na ponad 100 milionów złotych o dofinansowanie na realizacje tej inwestycji.
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln zł
Nuctech, światowy lider sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, poinformował, że w ciągu blisko 20 lat zainwestował w Polsce ponad 150 mln zł, a ponad 60% jego rozwiązań dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei produkowanych w Polsce jest eksportowanych na rynki europejskie.
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłowniczeartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłownicze
Polska Grupa Energetyczna S.A. ma ambitne plany w zakresie rozwoju segmentu ciepłownictwa w Polsce. Obejmą one zarówno zmianę technologii na nisko- i zeroemisyjną, jak i modernizację i rozwój systemów ciepłowniczych. Łącznie na inwestycje w ten segment do 2035 roku Grupa PGE przeznaczy około 18 mld PLN, z czego 15 mld PLN na inwestycje w nowe instalacje produkcyjne, takie jak silniki gazowe, kotły elektrodowe, pompy ciepła, kotły wodne gazowe, akumulatory ciepła czy kotły na biomasę, a pozostałe 3 mld PLN na rozwój organiczny i nieorganiczny zintegrowanych systemów ciepłowniczych w lokalizacjach, w których znajdują się aktywa ciepłownicze PGE.
Rosomak S.A. z dużym wsparciem KSSE na zwiększenie produkcji i uruchomienie linii pojazdów Legwanartykuł
Pokaż artykuł
Rosomak S.A. z dużym wsparciem KSSE na zwiększenie produkcji i uruchomienie linii pojazdów Legwan
Rosomak S.A. – kluczowa spółka Polskiej Grupy Zbrojeniowej – podpisała umowę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną o wsparciu na kwotę 57 mln zł inwestycji zakładającej zwiększenie zdolności produkcyjnych. Pieniądze pozwolą zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w Siemianowicach Śląskich, uruchomić linię montażową pojazdów Legwan oraz zrobotyzować kluczowe procesy. To inwestycja, która wzmocni polski przemysł obronny i zabezpieczy tysiące miejsc pracy.
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowychartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowych
Kolejna wielka i ważna inwestycja zbrojeniowa w Polsce. W poniedziałek, 30 marca 2026, we wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Wojskowych Zakładach Elektronicznych (WZE) w Zielonce podpisano umowę na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych MBDA CAMM-ER (Common Anti-Air Modular Missile-Extended Range) i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Polska firma z branży elektromobilności Wamtechnik rozbuduje fabrykę w Piasecznie pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności Wamtechnik rozbuduje fabrykę w Piasecznie pod Warszawą
Kolejna inwestycja polskiej firmy z branży elektromobilności. Producent systemów zasilania oraz pakietów bateryjnych i akumulatorowych Wamtechnik zainwestuje w nową halę produkcyjną w swoim zakładzie w Piasecznie pod Warszawą.
Firma TitanX Engine Cooling zainwestuje ponad 77 milionów złotych w rozbudowę fabryki w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Firma TitanX Engine Cooling zainwestuje ponad 77 milionów złotych w rozbudowę fabryki w Opolu
Kolejna skandynawska firma zdecydowała się na rozwój swojej fabryki w Polsce. Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma TitanX Engine Cooling Sp. z o.o., która powstała w 2018 roku i należy do szwedzkiego TitanX Holding AB. Spółka oferuje szeroką gamę produktów dla systemów chłodzenia, pojazdów użytkowych, autobusów i agregatów prądotwórczych.
Klippan Safety Polska rozbuduje fabrykę w Stargardzie pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Klippan Safety Polska rozbuduje fabrykę w Stargardzie pod Szczecinem
Kolejna firma zdecydowała się na nową inwestycję w województwie zachodniopomorskim. Spółka Klippan Safety Polska, będącą częścią szwedzkiej grupy CalixKlippan Group, rozbuduje swój kompleks produkcyjny zlokalizowany w Stargardzie pod Szczecinem.
Międzynarodowa firma technologiczna inwestuje w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma technologiczna inwestuje w Łodzi
Kolejna międzynarodowa firma stawia na Łódź. Spółka technologiczna Amagi otworzy swoją łódzki oddział w biurowcu React przy ulicy Piłsudskiego 24. Uroczyste otwarcie nowego biura odbędzie się 25 czerwca.
Polska firma ACOUSTICS rozbuduje zakład produkcyjny w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ACOUSTICS rozbuduje zakład produkcyjny w Elblągu
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie warmińsko-mazurskim, dzięki wsparciu udzielonemu przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Spółka ACOUSTICS rozbuduje zakład produkcyjny w Elblągu.
[Zamość] ATS: W Zamościu już pracuje pierwsze  duże centrum serwisowe przy „szerokim torze”artykuł
Pokaż artykuł
[Zamość] ATS: W Zamościu już pracuje pierwsze duże centrum serwisowe przy „szerokim torze”
Pod koniec sierpnia miał miejsce przeładunek pierwszych dostaw stali ze wschodu. Do klientów trafiły...
[Polska] 1,6 mln mkw. magazynów wynajęto w Polsce w 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] 1,6 mln mkw. magazynów wynajęto w Polsce w 2015 r.
Od początku roku w Polsce wynajęto 1,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Coraz większy u...
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEMartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEM
Ruszyła zapowiadana od pewnego czasu, wielka koreańska inwestycja pod Wrocławiem. Na jednej z działe...
[Wrocław] W pobliżu lotniska mają stanąć budynki hoteloweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W pobliżu lotniska mają stanąć budynki hotelowe
Firma Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o., mająca na swoim koncie kilka osiedli, planuje i...
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Jinxus zainwestuje w Nowej Rudzie 20 mln euro
Kilka tygodni temu rozstrzygnięty został przetarg na zakup terenu oraz prowadzanie działalności w gr...
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryce
Universal Global Electronics, spółka zależna USI, przejmie 60% udziałów w Chung Hong Electronics Pol...
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowieartykuł
Pokaż artykuł
Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o...
TAURON zmodernizuje zabytkową elektrownię wodną w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zmodernizuje zabytkową elektrownię wodną w centrum Wrocławia
TAURON przeznaczy ponad 18 mln zł na unowocześnienie hydroelektrowni we Wrocławiu. Dzięki projektowi...
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Jeden z największych polskich deweloperów kupił kolejną działkę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich deweloperów kupił kolejną działkę we Wrocławiu
Jeden z największych polskich deweloperów nie przestaje inwestować w stolicy Dolnego Śląska. Develia S.A. zakupiła pod koniec kwietnia nową nieruchomość pod realizację kolejnej dużej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu.
REKLAMA